Zprávy z burzy – 25. 6. 2021

S&P 500
4 280,70 +14,21 (+0,33%)
NASDAQ
14 360,39 -9,32 (-0,06%)
DOW 30
34 433,84 +237,02 (+0,69%)

S&P 500 dosáhl dalšího rekordního maxima, zatímco Nasdaq vymazal dřívější zisky a zakončil den v červených číslech. Nike (NKE) vyskočil poté, co zaznamenal čtvrtletní růst tržeb, který se týkal všech hlavních regionů. Akcie FedEx (FDX) mezitím klesly, když ani odhadované fiskální výsledky čtvrtého čtvrtletí neohromily Wall Street. Cena bitcoinu (BTC-USD) klesla pod 32 000 USD, což se blíží pětiměsíčnímu minimu kolem 28 800 USD, které kryptoměna vytvořila na začátku tohoto týdne.

Po oznámení prezidenta Joe Bidena, že dosáhl dohody o infrastruktuře se skupinou senátorů, dnes Dow překonal další hlavní indexy. Dohoda totiž pomáhá cyklickým akciím, včetně průmyslových a finančních. Dohoda by zahrnovala přibližně 600 miliard dolarů v nových federálních výdajích na investice do nových silnic, čisté energie a dalších projektů a v příštích pěti letech by stála celkem téměř 1 bilion dolarů. Investice by byly financovány mimo jiné většími daněmi pro bohaté, aukcí telekomunikačního spektra a prodeje strategických ropných rezerv.

„Nadále máme rádi cyklická odvětví, jako jsou průmyslová odvětví, finance a energetika, a možnost nového výdajového zákona je pro mnoho společností v těchto odvětvích příznivá,“ napsal v e-mailu Chris Zaccarelli, hlavní investiční ředitel pro Alianci nezávislých poradců. . „Obecná obnova ekonomiky a obnovený ekonomický růst po COVID-19 je však nejpravděpodobnějším hnacím motorem do budoucna, bez ohledu na to, zda se další navrhovaná legislativa stane zákonem.“

Základní výdaje na spotřebu PCE rostou nejrychlejším tempem od roku 1992

Ve znamení pokračujícího oživení, které v USA stále probíhá, vykázala ve čtvrtek ráno týdenní zpráva o požadavcích nezaměstnaných na ministerstvo práce pokles nových podání, i když rozpětí zlepšení přišlo o něco slabší, než se očekávalo. Ale na znamení pokračujících inflačních tlaků v ekonomice Bureau of Economic Analysis hlásil, že základní výdaje na osobní spotřebu (PCE), nebo preferovaný ukazatel inflace Fedu, vzrostly v květnu oproti loňskému roku o 3,4%. To znamenalo nejrychlejší nárůst od roku 1992. Meziměsíční nárůst byl 0,4%, o desetinu nižší než byly prognózy analytiků. Výnosy státních dluhopisů po zprávě vzrostly a desetiletý výnos se vrátil zpět nad 1,53%.

Líbil se Vám článek? Dejte o něm vědět ostatním

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *