Zprávy z burzy – 22. 6. 2021

S&P 500
4 246,44 +21,65 (+0,51%)
NASDAQ
14 253,27 +111,79 (+0,79%)
DOW 30
33 945,58 +68,61 (+0,20%)

Akcie stejně jako včera rostly. Nasdaq rostl z hlavních indexů nejvíce a zakončil den na absolutním maximu.

Úterní obchodní den vedl obchodníky k návratu k technologickým akciím. Naopak akcie v odvětví cestovního ruchu včetně leteckých společností a výletních lodí se propadly. Důvodem byl zejména výhled inflace Federálního rezervního systému (Fed). Ten vyvolal obavy, že vyšší ceny budou mít nakonec dopad na oživení ekonomiky. Podle některých obchodníků, nyní, když Fed naznačil, že se bude snažit zastavit rychle rostoucí inflaci, může být část dlouhodobějšího kouzla cyklického obchodu zrušena.

V příštích několika týdnech nás čeká mnoho zveřejněných výsledků firem za druhé čtvrtletí. investoři se připravují na potenciálně zopakovanou dobrou výkonnost i výsledky firemních zisků. Výdělky se očekávají zejména díky otevírání ekonomiky a úsporami nabitými spotřebiteli, kteří touží jít ven a utrácet. Podle údajů FactSet analytici zatím očekávají růst zisku S&P 500 v meziročním srovnání o 61,9%. Analytik Kaiser z UBS připouští, že tento růst „může být potřeba revidovat k vyšším hodnotám“.

Prodej domů klesl v květnu čtvrtý měsíc po sobě

Stávající prodej domů klesl minulý měsíc čtvrtý měsíc po sobě. Aktivitu na trhu s bydlením ovlivňovali především rostoucí ceny materiálů.

Podle měsíční zprávy Národní asociace realitních kanceláří se prodeje dříve vlastněných domů v květnu oproti dubnu snížily o 0,9% a dosáhly sezónně očištěné anualizované úrovně 5,8 milionu. Na základě údajů agentury Bloomberg to bylo méně strmý pokles, než očekávaných 2,1%. V dubnu klesl stávající prodej domů o 2,7%.

Líbil se Vám článek? Dejte o něm vědět ostatním

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *