3 akcie, které stojí za to teď koupit

Ekonomika se pomalu zotavuje a společnosti očekávají růst svých tržeb, který by se měl promítnout i do růstu akciového trhu. Je zde však několik společností, u kterých se lze domnívat, že trh překonají. Pojďme se na ně podívat.

Pinterest

Jednou společností, kterou budete chtít letos v létě přidat do svého portfolia, je superhvězda sociálních médií Pinterest (PINS).

Je zřejmé, že Pinterest z pandemie nesmírně těžil. Lidé uvízli ve svých domovech a obrátili se k internetu pro zábavu a spojení s ostaními. To znamenalo trávit více času zveřejňováním informací o tom, co je na Pinterestu zajímá, a také zkoumáním zájmů ostatních na webu. Celkově vzrostl měsíční růst aktivních uživatelů (MAU) v roce 2020 o 37%, což je nárůst z průměrného 30% ročního růstu MAU během tří let před pandemií.

Klíčem k udržitelnému dvojcifernému růstu Pinterestu je jeho popularita mimo USA. I když jsou průměrné výnosy na uživatele (ARPU) v USA mnohem vyšší, příležitost společnosti zdvojnásobit mezinárodní ARPU v tomto desetiletí v tomto desetiletí je to, co udrží její špičkový růst pohodlně v dvojciferných číslech. Během posledního roku, do března 2021, Pinterest přidal 111 milionů čistých MAU, z nichž 103 milionů pochází ze zemí mimo USA.

Provozní platforma Pinterest je navíc pro podniky splněným snem. Díky tomu, že uživatelé ochotně sdílejí, jaké věci, místa a služby je zajímají, mohou obchodníci účinně cílit svou reklamu. Pokud Pinterest nadále udržuje své stávající uživatele zapojené a zvyšuje jejich celkový počet MAU, neměl by mít žádný problém stát se silou v elektronickém obchodování.

Novavax

Další žhaovu akcií, kterou můžete přidat do svého seznamu letních nákupů, je biotechnologická společnost Novavax (NVAX). Ta se dostala do širšího povědomí díky své experimentální vakcíně proti COVID-19 vakcíně NVX-CoV2373.

Začátkem tohoto roku společnost Novavax představila výsledky velké britské studie, která prokázala, že její vakcína je zhruba z 90% účinná. To zahrnovalo 96,4% účinnost proti původnímu kmenu COVID-19 a 86,3% účinnost proti prominentní variantě ve Velké Británii. Minulý týden přinesl Novavax ve své americké studii výrazně podobné výsledky, přičemž NVX-CoV2373 poskytoval 90,4% účinnost a 100% ochranu před středně závažným a závažným onemocněním.

Zní to skoro ideálně, že? Má to však několik háčků. Společnost Novavax bohužel bude schopna podat žádost o schválení regulačním orgánem až ve třetím čtvrtletí tohoto roku. Také narazila na určité zpoždění výroby. Existují proto obavy, že by mohla přijít o zakázky na nejlukrativnějších rozvinutých trzích.

Ale je tu věc, kterou je třeba zvážit: Nejsme zdaleka tak blízko k očkování světové populace. Vakcína Novovax COVID-19 by mohla mít dlouhou prodejní dobu na rozvíjejících se trzích. Mohla by se taktéž ukázat jako dobrá volba pro přeočkování nebo jako menší hráč na rozvinutých trzích. Její špičková účinnost naznačuje, že se může držet proti společnostem Pfizer a Moderna, které v současné době nabízejí nejúčinnější vakcíny COVID-19 ve Spojených státech a Evropě. Stručně řečeno, příběh růstu společnosti Novavax vypadá, že teprve začíná.

Salesforce

Software Salesforce (CRM) používají podniky orientované na spotřebitele k přístupu a analýze údajů o zákaznících v reálném čase. Může zpracovávat jednoduché úkoly, jako je protokolování a přístup k informacím o zákaznících. Slouží také k dohledu nad problémy se službami a může nabídnout prediktivní analýzu toho, u kterých stávajících klientů je nejpravděpodobnější, že si koupí nový produkt nebo službu. Jak asi předpokládáte, CRM má smysl pro maloobchodníky a další odvětví orientovaná na služby. Najde si však dostatek zákazníků i v sektorech, které byste jinak nečekali, jako jsou finance a zdravotnictví.

Salesforce je kolos v poskytování těchto služeb. Když společnost IDC v první polovině roku 2020 zkoumala globální výnosy, dospěla k závěru, že Salesforce ovládá téměř 20% trhu. To je více než jeho čtyři nejbližší konkurenti dohromady. Na druhou stranu tomu není těžké uvěřit, když uvážíme, že společnost za posledních 20 let zvýšila tržby o 51% a za poslední desetiletí o 29%.

A Salesforce není blízko ke zpomalení. Společnost má dobrou pověst v oblasti akvizic za účelem posílení nabídky svých produktů, oslovení širší základny podniků a křížového prodeje svých CRM řešení. Společnost má v plánu koupit Slack Technologies pro posílení své pozice.

Mezi rychlým organickým růstem a akvizicemi je Salesforce na cestě k růstu ročních tržeb z 21,3 miliard USD až na 50 miliard USD za pět let.

Tento článek je názorem autora a v žádném případě jej nelze chápat jako investiční doporučení. Autor vlastní akcie Pinterest (PINS). Více v našich zásadách zveřejňování článků

Líbil se Vám článek? Dejte o něm vědět ostatním

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *