Tři akcie, které Vám mohou zdvojnásobit vložené peníze

Zdvojnásobení peněz v akciích nemusí nutně vyžadovat vysoké riziko. Někteří z nejlepších kandidátů na zhodnocení se často nacházejí mezi nejlepšími růstovými akciemi, které jsou již nyní na radaru každého.

Někdy velké společnosti upadnou v nemilost u obchodníků, což poskytuje příležitost ke koupi akcií dříve, než lepší zprávy pošlou akcie znovu na vyšší úroveň. Zdá se, že se to právě teď děje s Unity Software (U) a Amazon (AMZN).

Dalším kandidátem na zdvojnásobení je eBay (EBAY), který je ceněn jako pomalu rostoucí společnost. Současný růst ale naznačuje, že si zaslouží vyšší ocenění. Pojďme si tyto tři společnosti blíže rozebrat.

Unity Software

Unity Software je přední platforma pro vytváření a provozování interaktivního obsahu, včetně videoher. Rovněž zaznamenává rostoucí využití mimo hraní her, mimo jiné inženýry, architekty a filmaři, kteří se při 3D konstrukci spoléhají na software společnosti.

Unity za posledních několik let trvale dosahovala růstu tržeb kolem 40%. Vydělává peníze prodejem předplatného (Unity Pro a Unity Plus), které poskytují přístup k licencím softwaru. Společnost také generuje příjmy z reklamy v aplikacích a poskytuje cloudové služby pro videohry pro více hráčů.

Společnost má obrovský potenciál rozšířit svou softwarovou platformu mimo odvětví videoher, jak ostatně již činí. Pokyny vedení pro rok 2021 požadují, aby příjmy meziročně vzrostly mezi 29% až 31% a dosáhly 1 miliardy až 1,015 miliardy dolarů. Očekává se, že si tuto úroveň růstu dlouhodobě udrží.

Díky tradičním metrikám ocenění, jako je cena k výdělkům (price to earnigns, P/E), vypadá Unity velmi draho. Je to proto, že investuje veškerý svůj hrubý zisk do rozšiřování svého inženýrského týmu, přidávání dalších funkcí do své softwarové platformy a rozšiřování své technologické infrastruktury.

Vzhledem k tomu, že zisky Unity jsou převážně z předplatného, měla by být schopna významně využít své náklady k dlouhodobému vytváření zdravých marží. Toto již můžeme vidět, protože její upravená provozní ztráta se snížila z 91 milionů USD v roce 2019 na 50 milionů USD v roce 2020. Vedení očekává, že její upravený provozní zisk dosáhne rentability do fiskálního roku 2023.

Pokud Unity dosáhne do roku 2026 tržeb 3,1 miliardy USD, což je v souladu s dlouhodobým vedením managementu, a akcie se budou prodávat za dvacetinásobky tržeb, což je méně, než je její současný poměr cena/tržby ve výši 27, pak by společnost měla tržní kapitalizaci ve výši 62 miliard $. To by znamenalo dvojnásobek oproti současné tržní hodnotě 28 miliard dolarů.

Cena akcií Unity je dosud o 35% níže z dosavadního maxima. Potenciálně to vytváří lepší výnosy pro investory, kteří kupují a drží tuto růstovou technologickou akcii na další tři až pět let.

Amazon

Amazon přešel od malého online prodejce knih k masivnímu podnikání s ročními tržbami ve výši 419 miliard dolarů. Nyní má i více než 200 milionů členů Amazon Prime. Vzhledem k pohodlí a úsporám, které Prime poskytuje, je pravděpodobné, že může stále rozšiřovat počet svých zákazníků.

Mezinárodní tržby tvoří pouze 28% podnikání Amazonu. Existuje obrovský potenciál zaregistrovat více členů na jiných trzích tím, že jim nabídnete Prime Video jako službu a bránu do širšího členství v Prime. Mezinárodní tržby se v prvním čtvrtletí meziročně zvýšily o 50%, mnohem více než ve zbytku podnikání. Nárůst poptávky poslal provozní zisk mezinárodního segmentu na 1,2 miliardy USD, což je čtvrté čtvrtletí v řadě, kdy segment, který byl kdysi ztrátový, dosáhl zisku.

Většina provozního zisku Amazonu pocházela z cloudových služeb (Amazon Web Services) v roce 2020. Cloudovému segmentu zbývá ještě mnoho let růstu, vzhledem k tomu, že mnoho podniků po celém světě teprve začíná migraci na cloudové služby, aby využilo další zpracování dat, úložiště a výpočetní výkon mimo provozovnu. Celkově by zlepšování ziskovosti v mezinárodním segmentu a v oblasti obchodu s webovými službami Amazon mělo vést k dalšímu zlepšení.

Pokud bude Amazon nadále obchodovat se současným poměrem ceny akcie ku cash flow ve výši 25, což se mu daří již 15 let, cena akcií by mohla dosáhnout 5 000 dolarů během následujících dvou let a do roku 2026 by se cena zdvojnásobila.

Cenové cíle analytiků, které jsou zaměřeny spíše na krátkodobé obchody, obvykle nemají pro dlouhodobého investora velkou hodnotu. Ale stojí za zmínku, že jeden analytik z Susquehanna Bancshares, součást společnosti Truist Financial, má cenový cíl na akciích až 5 500 $. To se zdá být docela rozumné, když to porovnáme s tempem růstu Amazonu, zlepšováním ziskovosti a současnému ocenění.

eBay, zdroj: Pixabay.com

eBay

Podnikání eBay v posledním roce ožilo. Po stagnaci výkonu do roku 2019 se tržby od druhého čtvrtletí do konce roku 2020 meziročně zrychlily výrazně nad 20%. V prvním čtvrtletí roku 2021 se meziročně zvýšily o 42%.

Investoři si nemyslí, že tento růst vydrží. Akcie se v současné době prodávají za skromné ​​P/E 16,9. To by však mohlo výrazně podhodnocovat obnovený důraz eBay na silný růst pod vedením generálního ředitele Jamieho Iannoneho, který převzal funkci výkonného ředitele v dubnu 2020.

Společnost eBay zaznamenala během pandemie zrychlení aktivního růstu kupujících na 7% meziročně. Vedení tuto dynamiku zužitkovalo rozšířením do několika nových kategorií produktů, včetně autentických tenisek, luxusních hodinek, obchodních karet a přizpůsobení zboží.

Pokyny vedení požadují, aby se růst výnosů ve druhém čtvrtletí pohyboval mezi 8% až 10%. Analytici očekávají, že eBay dokončí rok 2021 s výnosy o 17% vyššími než v předchozím roce, než se vrátí zpět k jednociferným ziskům do roku 2023. V příštích pěti letech však odhad analytiků odhaduje růst zisků na akcii ročním tempem 13 %. To by posunulo cenu akcie téměř na dvojnásobek.

Iannone pokračuje v odprodeji neobchodních aktiv společnosti eBay a vrací kapitál akcionářům prostřednictvím dividend a zpětných odkupů akcií. Výsledkem by mělo být, že se ocenění eBay mnohonásobně posune výše. Investoři totiž milují společnosti, které se zaměřují na zvyšování výnosů akcionářů. Pokud se násobek P/E na eBay dostane blíže k 20násobku zisku, aby odrážel zlepšený výhled růstu, hodnota eBay by se mohla zdvojnásobit. Ocenění by přitom stále bylo pod průměrnou hodnotou indexu S&P 500.

Tento článek je názorem autora a v žádném případě jej nelze chápat jako investiční doporučení. Autor vlastní akcie Amazonu. Více v našich zásadách zveřejňování článků

Líbil se Vám článek? Dejte o něm vědět ostatním

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *