3 top akcie, které slibují největší zhodnocení

Přestože hodnotové akcie byly ve velmi dlouhodobém horizontu výkonnější, byly to růstové akcie, které posledních 12 let táhly trh výše. Historicky nízké úvěrové sazby a biliony dolarů čerpané do americké ekonomiky vytvořily perfektní podmínky pro prudký růst cen na burze.

Přesto podle předpokladů analytiků na Wall Street některé růstové akcie ani zdaleka nedosáhly svého plného potenciálu. Pokud analytické předpoklady dojdou naplnění, následující tři rychle rostoucí akcie nabídnou v příštím roce zhodnocení od 59% do 94%.

Magnite: předpokládaný růst o 59%

Jednou rychle rostoucí akcií s významným růstovým potenciálem je podle Wall Street platforma reklamní technologie Magnite (MGNI). Pokud mají analytici pravdu v tom, že Magnite za 12 měsíců dosáhne ceny téměř 46 $ za akcii, představovalo by to růstový potenciál 59%.

Magnite se ocitá ve středu dvouciferného růstového trendu, který by měl trvat ještě dlouho. Vzhledem k tomu, že zákazníci postupně odstupují od tradičního způsobu konzumování televizního obsahu (kabelová televize) a přecházejí k jiným formám zábavy a spotřeby obsahu, podniky budou s větší pravděpodobností přesouvat své reklamní dolary online, do aplikací a do streamovací připojené televize (CTV). Přestože mobilní platformy představovaly v loňském roce téměř polovinu příjmů Magnite, je to CTV, která vypadá jako nejzajímavější hnací síla dlouhodobého růstu.

Jedna z největších výhod pro Magnite by měla pocházet z nedávno uzavřené akvizice SpotX v hotovosti a akciích. SpotX dosáhl v prvním čtvrtletí tržeb 31,2 milionu dolarů, přičemž 19,7 milionů USD z tohoto čistého výnosu lze připsat CTV. To bylo o 70% více než v předchozím roce. Nyní poskytuje reklamní platformu pro takové společnosti jako jsou fuboTV, Roku, Disney a WarnerMedia, abychom jmenovali jen několik nejvýznamějších.

Vzhledem k tomu, že Magnite je opakovaně ziskový a plně schopný udržitelného dvouciferného růstu, 59% růst během následujících 12 měsíců není vyloučen.

Trulieve Cannabis: předpokládaný růst o 88%

Není žádným tajemstvím, že konopí bude v tomto desetiletí jedním z nejrychleji rostoucích průmyslových odvětví v Severní Americe. Ale mezi zásobami marihuany nabízí americký Trulieve Cannabis (TCNNF) jedny z nejsilnějších výhod. Pokud se plánovaná cena o něco více než 72 $ ukáže jako správná, mohl by Trulieve v příštím roce dosáhnout zhodnocení o 88%.

V tuto chvíli má Trulieve 88 obchodů. Ale pozor! Plných 82 z nich se nachází na Floridě, kde je lékařská marihuana legální. Zaměřením svého úsilí na jediný stát s velkou kupní silou dokázala společnost Trulieve nasytit trh, efektivně budovat svou značku a udržovat nízké marketingové náklady. Společnost byla zisková 13 po sobě jdoucích čtvrtletí a ke konci roku 2020 ovládala 53% trhu se sušenými květinami Sunshine State a 49% trhu s kanabinoidními oleji s vysokou marží.

Stejně zajímavá je nedávno ohlášená akciová nabídka společnosti Trulieve na nákup společnosti MSO Harvest Health & Recreation (HRVSF) za 2,1 miliardy USD. Harvest se zaměřuje na pět států, z nichž jeden je náhodou Florida. Kromě upevnění ještě většího podílu na Floridě získá Trulieve přístup k 15 nejvýznamnějším státním lékárnám v Arizoně. Tam legalizovali rekreační trávu v listopadu. Je tu velká šance, že společnost Trulieve může využít infrastrukturu Harvest v Arizoně k zopakování jejího úspěchu z Floridy.

Vaxart: předpokládaný růst o 94%

Společností s největším předpokládaným růstem během nadcházejících 12 měsíců je biotechnologická firma Vaxart (VXRT). I když se společnost aktuálně zabývá teprve klinickými studiemi, už v příštím roce by se vše mohlo změnit a její léky by mohli jít do prodeje. Pokud jsou odhady Wall Street správné, cena akcií Vaxartu by se mohla téměř zdvojnásobit.

To, co dělá Vaxart tak jedinečným vývojářem léků, je jeho přístup k vývoji léčby. Konkrétně vyvíjí spíše orální rekombinantní vakcíny než vakcíny podávané injekčně. Mělo by být mnohem snazší dávkovat a podávat pilulky než injekce, což by mohlo vyřešit faktory, jako je složitá technologická náročnost současných vakcín a obavy lidí z očkování.

I když v současnosti probíhá několik výzkumů, většina rozruchu kolem Vaxartu má co do činění s prací v laboratoři na VXA-CoV2-1, experimentální orální tabletě k léčbě koronavirové nemoci 2019 (COVID-19). Údaje ze studie fáze 1 z února ukázaly, že VXA-CoV2-1 splňuje všechny své primární a sekundární cílové parametry bezpečnosti a imunogenity. Data také signalizovala, že perorální léčba Vaxartem může být účinná proti různým variantám COVID-19.

Ačkoli je pravděpodobně příliš brzy na to, abyste se do Vaxartu vrhli s větsím obnosem, je to minimálně akcie, které stojí za pečlivé sledování.

Tento článek je názorem autora a v žádném případě jej nelze chápat jako investiční doporučení. Autor nevlastní žádné výše zmíněné akcie. Více v našich zásadách zveřejňování článků

Líbil se Vám článek? Dejte o něm vědět ostatním

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *