Zprávy z burzy – 9. 6. 2021

S&P 500
4 219,61 -7,65 (-0.18%)
NASDAQ
13 911,75 -13,16 (-0.09%)
DOW 30
34 447,67 -152,15 (-0.44%)

Akcie se ve středu pohybovaly kolem nuly, protože investoři zvažovali rozporuplné údaje o americkém hospodářském oživení.

S&P 500 se během první poloviny obchodního dne pohyboval kolem svého historického maxima. Obchodníci hledali nové pozitivní zprávy, které by poslaly trh výše, což se nakonec nestalo. Dow skončil z indexů nejníže, zatímco Nasdaq byl po téměř celý obchodní den v zisku. Nakonec ale také skončil v malé ztrátě. Obavy ze zvýšené inflace přetrvávaly a obavy z nedostatku na straně nabídky byly dále rozdmýchány poté, co nová data v úterý ukázala, že se otevírají pracovní místa a míra dobrovolného ukončení v dubnu vzrostla na rekordní maximum.

Meme akcie opět rostly

Mezitím „meme akcie“, akcie oblíbené retailovými investory sdružených na fórech jako je Reddit, skončily dnes opět v zisku. Tento trend podporovaný sociálními médii se rozšířil na nové akcie, včetně řetězce rychlého občerstvení Wendy’s (WEN), e-commerce společnosti Wish (WISH) zdravotní firmy Clover Health (CLOV). Akcie společnosti AMC Entertainment (AMC), které se v červnu doposud více než zdvojnásobily, ve středu ráno vrátily některé zisky, když se online obchodníci otočili k novým cílům.

Dle Jeffreyho Kleintopa, hlavního globálního investičního stratéga společnosti Charles Schwab, je to známka toho, že lide mají dostatek volného času a zároveň vidí pozitivně svoji finanční budoucnost.

GameStop (GME), první „meme akcie“, jejíž pohyb vzhůru pohánělo šílenství kolem fóra na Redditu, bude ve středu hlásit výsledky za první čtvrtletí. Očekává se, že společnost vykáže čtvrtou ztrátu za pět čtvrtletí, ačkoli čtvrtletní tržby pravděpodobně vzrostly meziročně poprvé za téměř tři roky. Cena akcií se během dneška téměř nezměnila.

Cyklické akcie mají prostor pro růst

Ale pokud jde o širší trh, Kleintop dodal, že věří, že cyklická a hodnotová rotace, která byla dosud v letošním roce pozorována, má stále prostor pro běh. Některé mezinárodní akcie proto mohou mít v krátkodobém horizontu ve srovnání s americkými akciemi vyšší růst. V červnu zatím cyklický energetický sektor překonal výkonnost indexu S&P 500 se ziskem 7% oproti předchozímu měsíci. A akcie s malou kapitalizací, které mají tendenci vést během oživování, překonaly velké kapitalizace, když Russell 2000 rostl až o 3,3% oproti 0,6% zisku S&P 500 do úterního konce obchodování.

Líbil se Vám článek? Dejte o něm vědět ostatním

Jeden myslel na “Zprávy z burzy – 9. 6. 2021

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *