Kam právě teď investovat 1000$

Koronavirus zdá se pomalu odeznívá a světová ekonomika se může začít rozjíždět naplno. Máte-li teď připraveny nějaké peníze k investici, máme pro Vás tip na dvě společnosti, které letos zatím klesaly, ale v následujících 12 měsících slibují potenciál velkého růstu.

Amazon (AMZN)

Akciím Amazonu se v roce 2021 zatím moc nedaří. Zatímco index S&P 500 letos vyrostl už o 12,6%, Amazon je od počátku roku naopak v mírné ztrátě -1,6%. Jedná se však hlavně o cenovou konsolidaci po prudkém růstu v loňském pandemickém roce. Z finančního hlediska se ale Amazonu nadále velmi daří.

V prvním čtvrtletí vyrostly jeho příjmy na 108 miliard dolarů, o 44% výše než byly před rokem. Čistý zisk v prvním kvartálu byl 8,1 miliard dolarů, zatímco před rokem to bylo pouze 2,5 miliardy. Do toho stále rozšiřuje počet předplatitelů Amazon Prime, kterých je už přes 175 milionů a velmi se taktéž daří jeho cloudovým službám AWS.

U Amazonu se navíc očekává velký růst i do budoucna. Na serveru Tiprankshodnocení strong buy, tedy doporučení k velkému nákupu. Průměr očekávání analytiků je, že v následujících 12 měsících se cena dostane až na 4295,17$/akcii, tedy růst o téměř 34%. I nejpesimističtější odhad očekává růst ceny o 16%, a to na 3720$.

I když odhady nic nezaručují, Amazon je velmi dobře fungující firma se stále velkým růstem, u které se dá očekávat i velký nárůst ceny akcií.

Teladoc (TDOC)

Teladoc je americká společnost zabývající se telelékařstvím (vyšetřováním a léčením na dálku, zejména přes internet). I když je často nutná fyzická návštěva doktora, je zde mnoho situací, kdy to není nutné. Navíc léčení přes internet je pro mnoho lidí dostupnější (ať již cenou, nebo nemožností se osobně k lékaři dostavit). V následující dekádě se proto očekává velký nárůst tohoto odvětví.

Akciím Teladocu se letos vůbec nedaří. Loni došlo k jejich prudkému růstu až na maximum 263,83 dolarů během 1. ledna. Od té doby klesaly až k dnešní ceně 146,57$/akcii. Teladoc navíc zatím nedokázal být ani jedno čtvrtletí ziskový.

Teladoc však prudce roste. Poslední 4 roky rostl jeho příjem průměrně o 72% ročně až na 1,09 miliardy dolarů v roce 2020. I letos se očekává prudký růst, a to o dalších 84%. Ve Spojených státech má kolem 50 milionu platících zákazníků, čili pořád velký prostor k růstu, nehledě na případné další země.

Žádný z analytiků na Tipranks nemá zadán pokyn k prodeji akcií. Naopak, průměrně očekávají růst v následujících 12 měsících o obřích 57,78% na cenu 231,26 dolarů za akcii. Nejpesimističtější analytik pak očekává růst na 162 dolarů, čili stále růst o 10,5%.

Na rozdíl od Amazonu je investice do nového odvětví telelékařství rizikovější, na druhou stranu je toto riziko kompenzováno očekávaným větším zhodnocením o 57,78% za rok. Investujete-li rádi do nových směrů, Teledoc by mohl být tou správnou akcií pro Vás.

Tento článek je názorem autora a v žádném případě jej nelze chápat jako investiční doporučení. Autor vlastní akcie Amazonu. Více v našich zásadách zveřejňování článků

Líbil se Vám článek? Dejte o něm vědět ostatním

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *