Začínáme

Vítáme Vás na nových stránkách, které se budou věnovat akciím, investování a hnutí FIRE. I když v našich končinách existuje několik stránek, které se investování věnují, stále je jejich záběr nedostatečný a povědomí lidí o možnostech investování v naší republice značně zaostává za západními zeměmi.

U nás, ale i na půdě Evropské unie se například mluví o zavedení digitální daně. Na společnosti jako Google, Facebook, Amazon a další se ukazuje jako na ty zlé ošklivé nadnárodní koncerny, které si tady na obyčejných lidech nahrabou peníze a pak někde jinde odvedou zpět jen něco málo na daních. Jak tady k tomu lidé přijdou, z čeho jim máme vyplácet sociální dávky.

Nikdy není pozdě začít rozmnožovat Vaše peníze

Proč to však dělat tak složitě? Stačilo by tady lidi jen trochu finančně vzdělat. Všechny tyto společnosti se obchodují na burze a každý si jejich akcie může koupit. Ano, opravdu každý. Ať jste řidič, prodavačka, učitelka či dělník ve šroubárně.

Daří-li se těmto společnostem, pak jako majitelé jejich akcií jste odměněni jejich růstem. Mnohé firmy pak navíc vyplácejí i dividendy. A tyto zisky z držení akcií jsou jen vaše a mnohem větší, než kolik by se k vám dostalo v případě uvalení nějakých dalších daní na tyto společnosti.

O tom, jak konkrétně lze investovat, do čeho či o různých finančních tipech se budete moci pravidelně číst na těchto stránkách. Pevně věříme, že se sem budete rádi pravidelně vracet a rozšíříme řady lidí v České republice, kteří se stanou úspěšnými investory.

Líbil se Vám článek? Dejte o něm vědět ostatním

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *